άθλημα

Απίστευτος αγώνας στο “San Siro”

Πολύ γεμάτο παιχνίδι στο “San Siro” όπου Μιλάνο και η Ρόμα έδωσε 3-3 στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής Ένα πρωτάθλημα.

Οι οικοδεσπότες ήταν μπροστά τρεις φορές, αλλά η πρωτεύουσα είχε έναν ίσο αριθμό απαντήσεων και τους ανάγκασε να χάσουν το πρώτο τους σημείο φέτος.

Μόνο στο 2ο λεπτό το “Rossoneri” άνοιξε το σκορ με ποιον άλλο; Ζλάταν Ιμπραήμοβιτς!

Το “Jialorosi” ολοκλήρωσε τον αγώνα το 14ο λεπτό με τον Edin Dzeko, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εσφαλμένη έξοδο του Tatarusanos.

Ο Μίλαν πήρε το προβάδισμα ξανά στο 47ο λεπτό με τους Salemakers μετά από μια βοήθεια από τον Leao.

Ο Ρομά ισοφάρισε ξανά στο 71ο λεπτό με πέναλτι από τον Βερέτο, μετά από ένα σημάδι από τον Μπενάσερ στον Πέδρο. Ωστόσο, το “Ίμπρα” απάντησε με το ίδιο νόμισμα μετά την ανατροπή του Τσαλάνογλου από τους Ιμπάνες.

Αλλά ο Ρομά δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και η Κουμπούλα σημείωσε με στενή προβολή το 3-3 σε μια συνολική αδράνεια της άμυνας “Rossoneri”.

Ο Μιλάνο ηγείται του πρωταθλήματος με 13 πόντους έναντι 11 εναντίον της Νάπολι, ενώ η Ρώμη είναι στην 8η θέση μαζί με την Hellas Verona με 8 πόντους.

Οι συνθέσεις:

Μιλάνο (Stefano Pioli): Tatarusanou, Calabria, Kerr, Romanioli, Hernandez, Benasser, Cesier, Salemakers (73 ‘Krunic), Chalhanoglu, Leao (73’ Castillejo), Ibrahimovic

Ρόμα (Paulo Fonseca): Mirande, Mancini, Ibaniet, Koumboula, Carsdorp (67 ‘Peres), Pellegrini (76’ Cristante), Vertu (86 ‘Del Fraile), Spinazola, Mkhtarian, Pedro, Dzeko.