άθλημα

Απόδειξη βάσει στατιστικών

Δεν πρόκειται να ψέψουμε ο ένας στον άλλο: χωρίς Βλάβη στην Εδέμ, Οι κόκκινοι διάβολοι είναι (πολύ) λιγότερο κακοί. Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να είμαστε θετικοί: αυτό είναι καλό, τα στατιστικά στοιχεία μας βοηθούν. Μας διαβεβαιώνουν ότι υπάρχουν και άλλοι ενοικιαστές που έχουν την ικανότητα να κάνουν τους δαίμονες να μας νικήσουν … Μετά από όλα, στα στατιστικά στοιχεία, στις νίκες μας, ο πραγματικός αντίκτυπος του εθνικού μας Ethan είναι πολύ μικρότερος από την επιρροή του στο παιχνίδι – είναι ότι λανθασμένος? Κλήσεις, σώματα σώματος ή μικρές γέφυρες! Εάν τα στατιστικά στοιχεία μας επιτρέψουν επιτέλους να πνίξουμε τις θλίψεις μας ανακαλύπτοντας τους λόγους της αισιοδοξίας … θα τελειώσει με το τρόπαιο που θα αυξηθεί επειδή το ευρώ χωρίς την Εδέμ είναι ακόμα ένα ευρώ;

Μέθοδος. Έχουμε εντοπίσει στατιστικά τον αντίκτυπο των τρεχουσών κορυφαίων 5 αποτελεσμάτων στην ομάδα των Devils: Romelu Lukaku (57 γκολ και 14 ασίστ σε 89 caps), Βλάβη στην Εδέμ (32 άκρες, 33 ασίστ, 106 καπάκια), Δέντρα Mertens (21/28/94), Michi Badshuai (21/2/32) και Κέβιν ντε Μπρούιν (20/37/78). Σε τελική ανάλυση, ο Eden είναι τόσο κλειστός … ζυγίζει και στην τελική ανάλυση.

►►► Διαβάστε επίσης: Ρεάλ Μαδρίτης: Έντεκα «πληγές» που κατέστρεψαν τη ζωή της Έντεν

Μέχρι στιγμής, έχουμε απομονωθεί Καθοριστικοί στόχοι και βοηθήματα, Μόνο σε επίσημους αγώνες (Έτσι δεν είναι φιλικό) Από αυτούς τους 5 παίκτες. Μια αποφασιστική δράση (γκολ ή βοήθεια) είναι μια ενέργεια που φέρνει 1 ή 3 πόντους στο τελικό σκορ. Είναι σαφές ότι το να σκοράρει 1 γκολ ή να δίνει 2 ασίστ για νίκη 5-1 δεν είναι το πιο σημαντικό πράγμα, το να σκοράρει 9-0 στον τελικό 10-1 σέβεται μόνο τον σκόρερ και την οικογένειά του. Από την άλλη πλευρά, είναι λογικό να σκοράρει το ίδιο γκολ σε νίκη 1-0 ή να παρέχει δύο ασίστ σε νίκη 3-1, επειδή εξασφαλίζει νίκη ή προκριματικό. Με άλλα λόγια, αυτός που σας κερδίζει έναν σημαντικό αγώνα λαμβάνοντας αποφασιστική δράση στη κρίσιμη στιγμή είναι ο πραγματικός αποφασιστικός παίκτης: το να νικήσετε τη Βραζιλία με 2-0 στο Παγκόσμιο Κύπελλο είναι περισσότερο ιστορία από το να νικήσετε τη Ζάμπια 9-0 σε ένα φιλικό. – Γεια σας Τζόζεφ Γουέμπερ ;

Η προσέγγιση είναι καθαρά στατιστική, περιορίζεται στους στόχους και τις ενισχύσεις. Επομένως, δεν λαμβάνει υπόψη αόρατες ενέργειες, όπως οι αγώνες του Έντεν για τον καθορισμό 3 ακόμη υπερασπιστών και ελεύθερων χώρων για τους Λουκάκου ή Μέρενς. Ομοίως, η επιθετική δύναμη των δαιμόνων σημαίνει ότι ο κίνδυνος έρχεται από παντού: πολλαπλασιάζοντας τα τελευταία χρόνια με σκορ ποταμού (με πολλές διαφορετικές βαθμολογίες), οι Devils έχουν περιορίσει την επίδραση ενός παίκτη σε ένα σκορ. Είναι σαφές ότι δεν υπάρχει εθισμός στον Έντεν, τον Ρομέλο ή τον Κέβιν.

Η Εδέμ δεν είναι φυλαχτό. Στο τέλος του 2008, έχασαν το πρώτο από τα 106 caps του Eden στο Les Tables, 25 αγώνες (13 αξιωματικοί, 12 φίλοι) … αλλά όχι ο Eden σε αυτές τις 4 ήττες (2 επίσημοι αγώνες, 2 φίλοι)). Φυσικά, μας βοήθησε να κερδίσουμε πολλούς αγώνες: 48 νίκες σε 67 αγώνες Μη φιλικό Εδέμ με δαίμονες. Αλλά ένα πράγμα είναι ξεκάθαρο: η απλή ύπαρξη ανώτερων βλαβών δεν αποτελεί εναλλακτική λύση για την αποτυχία. Κερδίζουμε μαζί, χάνουμε μαζί.

Η Eden είναι πραγματικός ανταγωνιστής. Αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του ευρώ: Η Eden είναι πραγματικός παίκτης σε μεγάλους διαγωνισμούς. Σε 67 επίσημους αγώνες, ο Έντεν σημείωσε 25 γκολ και παρείχε 24 ασίστ: εμφανίστηκε Αποφατικό κάθε 82 λεπτά ! Στα μεγάλα τουρνουά (Παγκόσμιο Κύπελλο 2014, Euro 2016 και Παγκόσμιο Κύπελλο 2018), κατά μέσο όρο κάθε 110 λεπτά. Φιλικό από την άλλη πλευρά, η Eden πηγαίνει εκεί Ψύξτε εύκολα : Αυτό είναι αποφασιστικό κάθε 172 λεπτά.

►►► Διαβάστε επίσης: Πώς να παίξετε χωρίς κίνδυνο για την Έντεν; “Στην πλάτη του με τους Carrasco, Thorgen ή Costa”

Σε σύγκριση, ο Romalu Lukaku 1 μετατοπίζεται προς τον στόχο ή βοηθά ο ένας τον άλλον 78 λεπτά Σε έναν επίσημο αγώνα, ένας μεγάλος αγώνας κάθε 131 λεπτά. Το στατιστικό φαινόμενο είναι προφανώς ο Mickey Badshuai, ο οποίος αναλαμβάνει αποφασιστική δράση σε κάθε ένα 69 λεπτά (66 λεπτά σε έναν μεγάλο αγώνα και 54 λεπτά σε έναν φιλικό αγώνα). Για μια καθαρή επίθεση, ο Tris Mertens δεν είναι πολύ κερδοφόρος: κατά μέσο όρο 104 λεπτά για μια αποφασιστική χειρονομία και μόνο 241 λεπτά για έναν μεγάλο αγώνα! Ξεκινώντας από το κάτω μέρος, ο Kevin de Bruyne επηρεάζει επίσης το βελγικό παιχνίδι στατιστικά: 1 γκολ ή βοήθεια κάθε 101 λεπτά, κατά μέσο όρο 153 λεπτά σε έναν μεγάλο αγώνα …

Η Eden μας κάνει … μικρή επιτυχία. Και πάλι, δεν μιλάμε για τον αντίκτυπο του παιχνιδιού, αλλά για έναν εντυπωσιακό λογαριασμό των στατιστικών. Από τα 67 caps σε έναν επίσημο αγώνα, η Eden είναι 10 φορές άμεσα αποφασιστική (γκολ ή assist) στο τέλος ενός παιχνιδιού, αλλά Μόνο … 3 φορές ανά γκολ Αυτό επέτρεψε να νικηθούν οι δαίμονες. Ο πρώτος αποφασιστικός του στόχος δεν έπεσε μέχρι του 37η επιλογή (!) Εναντίον της πΓΔΜ (προκριματικοί στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2014 1-0, 2014), ο δεύτερος στο 61ο καπάκι του στην Κύπρο (0-1, Σεπτέμβριος 2015, προκριματικοί του Euro 2016) και ο τρίτος και τελευταίος στόχος του είναι σημαντικός έναντι της 101ης κεφαλής (3-1, Μάρτιος 2019, προκριματικά για το Euro 2020)!

Συγκριτικά, τα γεγονότα των Kevin de Bruyne (Σερβία 2-1, Ιούνιος 2013), Tris Mertens (Ουαλία 0-2, Σεπτέμβριος 2012) και Michi Badshuai (Βοσνία 3-4, Οκτώβριος 2017) είναι καθοριστικά Από το 12ο καπάκι τους Μεταξύ των δαιμόνων Ο Romelu Lukaku έπρεπε να περιμένει το 24ο καπέλο του στην Κροατία (1-2 Οκτωβρίου 2013) για να χαράξει μια χειρονομία που έφερε κουκίδες στους δαίμονες. Αλλά η μελέτη των πιο σημαντικών στόχων θέτει τα πράγματα στη θέση τους: οι στόχοι ή οι ενισχύσεις της Romelu μας έφεραν πίσω 9 φορές Πόντοι και Κέβιν … 10 φορές ! Από την άλλη πλευρά, η Trice ζυγίζει μόνο 6 φορές στο τελικό σκορ left μόνο 2 φορές! Βασικά, ο Μίκυ έχει ποσοστό επίτευξης … αλλά ειδικεύεται σε ένα win-win 4ο ή 5ο γκολ.

Συμπέρασμα. Βασικά, ο Έντεν είναι ο βασικός παίκτης των Devils, ειδικά σε μεγάλα τουρνουά … αλλά μάλλον μέσω του αντίκτυπού του στο παιχνίδι και στον αντίπαλο παρά μέσω των στατιστικών του. Τα στατιστικά του είναι σωστά … αλλά συχνά λιγότερο από τους φίλους του στο κουτί επίθεσης: δεν ζυγίζει αρκετά στα σκορ. Είναι ο Έντεν Εγωιστής; Αυτή η ικανότητα έχει το μειονέκτημα να κάνει τους άλλους να παίζουν καλύτερα και να φροντίζουν τα δικά τους στατιστικά. Ακόμα και χωρίς την Εδέμ στο ευρώ, Roberto Martinez Έτσι πάντα έχει τα καλύτερα όπλα. Αυτοί είναι οι λόγοι αισιοδοξίας.

Αλλά προφανώς υπεύθυνος για την παράδοση αυτών των άλλων κράκερ. Saint-Eden, προσευχηθείτε για μας …

Ενημερωτικό δελτίο Red Devils

Λάβετε τακτικά νέα από τους Red Devils μας!

Λοιπόν μην εμφανιστεί ξανά

READ  Ο παίκτης με το ισχυρότερο σουτ στον κόσμο πήρε 100 εκατομμύρια και έμεινε ελεύθερος