άθλημα

Η Γερμανία κέρδισε εύκολα τον προκριματικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022 εναντίον της Ισλανδίας

Η Γερμανία, οι μελλοντικοί αντίπαλοι της Γαλλίας στα ευρώ, δεν είχε κανένα πρόβλημα να νικήσει μια ισλανδική ομάδα, η οποία έχει μείνει εντελώς έξω από τις συζητήσεις και τώρα δεν κατάφερε να φτάσει στον έκτο συνεχόμενο αγώνα αυτή την Πέμπτη στο Ντούισμπουργκ. Οι παίκτες του Joachim Lowe τακτοποίησαν γρήγορα τα σκορ και σημείωσαν δύο γκολ σε επτά λεπτά, χάρη στην Koretska και τον Howard, δύο παίκτες που σίγουρα σημείωσαν πόντους στο μυαλό του προπονητή. Μετά από 52 λεπτά, μετά από επτά λεπτά παιχνιδιού, η Nationalsoft δεν έχει δεχθεί δύο γκολ στο μηδέν, και η νίκη επί της Κύπρου …

Η Ισλανδία απουσιάζει εντελώς

Μετά από μια τόσο ταραχώδη αρχή, οι Γερμανοί εμφανίστηκαν αργότερα, κυριαρχώντας μια εντελώς ανύπαρκτη ισλανδική δημιουργία, παρόλο που ο Sigurdsson είχε δημιουργήσει τη μοναδική ευκαιρία της ομάδας του στην πρώτη περίοδο (27η). Αλλά ο Ρούντιγκερ απέκλεισε το ισλανδικό σουτ με το πόδι του και απέφυγε τον μεγάλο φόβο του Νιούερ. Μετά το διάλειμμα, οι παίκτες του Joachim Loew σημείωσαν το τρίτο γκολ του Kundokan, σημειώνοντας μια καλή απεργία από 20 μέτρα αφού είχε απομακρύνει δύο αντιπάλους σε πολύ μικρή περιφέρεια.

Το τέταρτο γκολ του Χάουαρντ στη συνέχεια αρνήθηκε λογικά σε θέση οφσάιντ. Χάρη σε αυτήν τη νίκη, που αποκτήθηκε με μια πολύ νεαρή ομάδα, οι Γερμανοί γυρίζουν τη σελίδα για τη μεγάλη ήττα που υπέστησαν στο League of Nations κατά της Ισπανίας (6-0) τον περασμένο Νοέμβριο και τώρα μπορούν να επικεντρωθούν στον στόχο προτεραιότητας: το επόμενο προκριματικό Παγκόσμιο Κύπελλο.