άθλημα

Η Ισπανία και η Πορτογαλία εξουδετερώνουν η μία την άλλη, πιστεύει η Ιταλία

Παρά την ισοπαλία, το πιο δυνατό από αυτό το ματς ήταν το “Rose” και με κάποιο σκεπτικισμό “Selanao”.
Η Ισπανία κυριάρχησε στις συζητήσεις από την πρώτη περίοδο, ειδικά χάρη στα διπλά καλάθια Sergio – οπουδήποτε στο κέντρο της Diego Alcandara.

Αυτός ο μέσος απέτρεψε εντελώς την επίθεση της Πορτογαλίας, με λίγα μπαλόνια. Εάν ο Ρενάτο Σάντσεζ ήξερε πώς να εκμεταλλευτεί μερικούς, δεν θα μπορούσε να εκφραστεί μπροστά στον καπετάνιο Κριστιάνο Ρονάλντο, ή τον επιθετικό Ντιέγκο Τζότα, ή τον ελεύθερο ηλεκτρονικό Τζόα Φέλιξ.

Τρεις φορές ο Alvaro Morata θα μπορούσε να σκοτώσει τον αγώνα στο τέλος του παιχνιδιού, αλλά η προσπάθειά του έπεσε στο δοκάρι.
Η στειρότητα των επιθέσεων της Πορτογαλίας, αλλά και ορισμένες επικίνδυνες καταστάσεις που αναγνωρίστηκαν ιδιαίτερα από τους ευρωπαίους πρωταθλητές, είχε το ενοχλητικό δώρο “CR7”, το οποίο επανειλημμένα έδειξε σημάδια ενόχλησης σηκώνοντας τα χέρια του στον ουρανό και φωνάζοντας από τον προπονητή του. Η άλλη πλευρά του γηπέδου.
Ο Laborte σχεδόν ξέχασε ότι ο καπετάνιος Sergio Ramos δεν ήταν στην κεντρική άμυνα και ο Luis Enrique δεν κράτησε το ευρώ.

Αυτό το ηπειρωτικό σοκ, ωστόσο, έδωσε μια καλή γεύση στο περίπτερο μιας μεγάλης αφίσας του ευρώ: ο αγώνας πραγματοποιήθηκε μπροστά από 14.743 θεατές.

Η Ιταλία συνέτριψε την Τσεχική Δημοκρατία

Στην πρώτη περίοδο ο Ciro Immobile (23ος) και ο Niccol ப Barella (42ος), τότε στο τέλος του σχολικού κινήματος ο Lorenzo Inzain (66ος) και ο Dominico Ferrari (73ος) επιβεβαίωσαν την κυριαρχία των Ιταλών, αλλά μπήκαν αργά στον διαγωνισμό πριν από την αύξηση Ο βηματισμός.

Μετά από μια ήσυχη προθέρμανση εναντίον του Σαν Μαρίνο (7-0) πριν από μια εβδομάδα, ο Ιταλός προπονητής Ρομπέρτο ​​Μανσίνι έχει αναδιαρθρωθεί αυτή τη φορά εναντίον μιας ομάδας που προκρίνεται για το ευρώ, που θα είναι έντεκα. Οι Τούρκοι για τον εναρκτήριο αγώνα του Ευρώ.

READ  Η ΑΕΚ πιέζει ... επιταχυντή στο τελευταίο τρίτο των παιχνιδιών | Superleague Interwetten & ΑΕΚ

Έτσι, η Ιταλία πλησιάζει τώρα τα ευρώ χωρίς νίκη για 27 συναντήσεις (από τον Σεπτέμβριο 2018) Αλλά ο Mancini το γνωρίζει: τώρα είναι πολύ σημαντικό.

Η Ουγγαρία έχει πάρει θέση εναντίον της Κύπρου

Σχεδόν σε ολόκληρο το γήπεδο Frank-Sussa στη Βουδαπέστη, ο μέσος Andros Schaefer έδωσε στους Μαγιάρους τη νίκη σημειώνοντας το πρώτο γκολ της διεθνούς καριέρας του στο 36ο λεπτό.

Οι Κύπριοι, το 97ο έθνος της κατάταξης της FIFA και δεν έχουν ποτέ προκριθεί σε ένα διεθνές τουρνουά, ενεργούν ως «φιλονικέων-εταίροι» για τους Ούγγρους στην «ομάδα θανάτου» του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Οι άντρες του Marco Rossi ξεκινούν τον αγώνα με τους Πορτογάλους πρωταθλητές στις 15 Ιουνίου και μετά αντιμετωπίζουν τους Γάλλους παγκόσμιους πρωταθλητές στις 19 και τερματίζουν εναντίον της Γερμανίας στις 23.