άθλημα

Η Σλοβακία και η Κροατία ξεκινούν ξανά στο Group H για να προκριθούν στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Ο προπονητής της Ρωσίας Stanislav Tetshev συνέδεσε τη νίκη του Σαββάτου εναντίον της Σλοβενίας (2-1) με τα ίδια έντεκα, αλλά δεν είχε το ίδιο αποτέλεσμα. Οργισμένος, αντικατέστησε έναν παίκτη που έφερε ένα διάλειμμα (Mostowai) στο 65ο λεπτό. Οι παίκτες του έχασαν πολλές πιθανότητες (ένα ελεύθερο λάκτισμα μεγάλης απόστασης δίπλα στον Γκόλοβιν, 2ος · ο αρχηγός του Μάριο Φερνάντεζ, 44ος · έχασε πρόσωπο με πρόσωπο από τον Τζιόμπα για τον Κούσιατς, 66ος.). Πριν από το διάλειμμα σημείωσαν ένα γκολ (κεφαλίδα σεναρίου από μία γωνία, 38η), ένα άλλο μετά από έναν ισοσταθμιστή από τον Φερνάντες (71ος), Ρόμπερτ Μακ (74ος), ο οποίος πέρασε την άμυνα πολύ εύκολα.

Στην άλλη συνάντηση, η Κροατία, η οποία ξεκίνησε τα προκριματικά με ήττα από τη Σλοβενία ​​(0-1), συνέχισε την ανάκαμψή της, νικώντας τη Μάλτα (3-0), που βγήκε από μια υπέροχη ισοπαλία στη Σλοβακία (2-2). . Η διαφορά έγινε στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη αποκλειστικά σε αυτούς που μπήκαν. Ο Perisic άνοιξε το σκορ σε ένα σταυρό από τον Parisic (62ο). Ο Motric διπλασίασε το πέναλτι (76ο) και ολοκλήρωσε το σκορ με προσφορά από τον Μπρέσκο ​​Περίσιτς (90ος).

Νωρίτερα σήμερα, η Κύπρος εξέπληξε τη Σλοβενία ​​(1-0). Σταδιακά, όλα είναι κλειστά και ιδιαίτερα σφιχτά. Η Κροατία και η Ρωσία έχουν 6 βαθμούς, έναν περισσότερο από τη Σλοβακία, δύο περισσότερους από την Κύπρο και τρεις περισσότερους από τη Σλοβενία.

READ  "Ο Μέσι θέλει ένα φιλικό διαζύγιο, αλλά ... 700 εκατομμύρια ευρώ της Βαρκελώνης"