άθλημα

Θρυλική αναστάτωση της Inter – Double top για το απίστευτο Sassuolo – Football – Ιταλία

Τι αντίστροφη έκανε η Ίντερ, τι έκανε μια ομάδα Sassuolo!

Η Ίντερ δεν … μασάει, αν και βρέθηκαν να χάνουν 2-0 στο “Σαν Σίρο” από το Τορίνο και με μια φοβερή τελευταία μισή ώρα επικράτησε 4-2, επιστρέφοντας στις νίκες! Υπέροχο διπλό για το απίστευτο Sassuolo, πήγε 2-0 από την έδρα της Βερόνα και είναι μόνος στην κορυφή της Serie A, έχοντας αήττητο.

Το παιχνίδι των Ρομά εναντίον της Πάρμα (3-0) και έπιασε τη Μίλαν στη δεύτερη θέση, μεγάλη νίκη με 2-1 στο σπίτι της Σαμπντόρια για την Μπολόνια!

Ίντερ-Τορίνο 4-2

Η κακή απόδοση για την Ίντερ στο πρώτο ημίχρονο, ήταν πολύ περιορισμένη από τον καθιερωμένο Τορίνο, ο οποίος δεν είχε καν τον Μπελότι στη σύνθεσή του μετά τον τραυματισμό του στην προθέρμανση. Αυτό, ωστόσο, δεν την εμπόδισε να σκοράρει και … σοκαρίζοντας την ομάδα του Antonio Conte στις καθυστερήσεις, με τον Meite να πιέζει πολύ για τον Tzatza, ο οποίος με τέλεια θέση νίκησε τον Hadanovic. Ο Ίντερ μπήκε στο replay για να σπρώξει, ανέβασε τις γραμμές του και σε μια ανυποψίαστη φάση ο Meite κέρδισε ένα πέναλτι από τον Young, με τον διαιτητή να το δείχνει μέσω του VAR. Ο Ανσάλντι νίκησε τον Χαντάνοβιτς, σκόραρε εναντίον της πρώην ομάδας του και έδωσε αέρα σε δύο γκολ στο Τορίνο σε 62 ‘!

Τα πράγματα είχαν γίνει δύσκολα για την Ίντερ που δεν … μασάει. Δύο λεπτά αργότερα, ο Αλέξης Σάντσεζ μετά από μια μακρά φάση ώθησε την μπάλα, με τον Λουκάκου να σκοράρει με μια στενή θέση στα … caps για 2-2! Ο Ίντερ συνέχισε να πιέζει σκληρά, με τον Χακίμι να κερδίζει πέναλτι και ο Λουκάκου να το μετατρέπει σε γκολ στο 84ο λεπτό για να ολοκληρώσει τη μεγάλη αναστάτωση. Ωστόσο, ήταν επίσης … γλυκό, με τον Λουκάκου να εξυπηρετεί τον Λάταρο 4-2!

READ  Κούγιας: "Θα πάμε στο δικαστήριο εναντίον του Μπέου" ​​| Superleague 1

Βερόνα-Σασουόλο 0-2

Το τρομερό και τρομερό Sassuolo συνεχίζει να τρελαίνει τους ανθρώπους! Η ομάδα του Roberto De Jerby πήγε 2-0 από το σπίτι της Βερόνα, παίζοντας για πρώτη φορά φέτος με σκοπό, αλλά επίσης διατηρώντας μηδέν για δεύτερη φορά φέτος, μετά το 2-0 στο σπίτι της Νάπολης!

Η Βερόνα ήταν καλύτερη, έκανε πολλές φάσεις και πίεζε συνεχώς, ωστόσο ο Sassuolo έχει μια τρελή ποιότητα επιθετικά και το απέδειξε. Αρχικά, η Μπόγκα στο 42ο λεπτό με μια τρομερή θέση στο απέναντι παράθυρο άνοιξε το σκορ για το “Νερόβερντι”, με τον Μπεράρντι να χτυπά επίσης στο 75ο λεπτό για το τελικό 2-0. Στην πρώτη θέση με 18 πόντους, ο Sassuolo παραμένει αήττητος και έχει το δικαίωμα να … ονειρεύεται!

Ρόμα-Πάρμα 3-0

Οι Ρομά οργάνωσαν πάρτι με την Πάρμα ως επισκέπτη. Η ομάδα του Paulo Fonseca βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και συνεχίζει να το αποδεικνύει, επικρατώντας 3-0 έναντι της Πάρμα. Οι Ρομά κυριάρχησαν στον αγώνα και έκαναν ό, τι ήθελαν οι αντίπαλοί τους και με τους σκόρερς τους Borja Mayoral (28 ‘) και δύο φορές ο Mitarian (32’, 40 ‘) αποχώρησε από τον ημίχρονο, πιάνοντας τη Μίλαν στη 2η θέση με 17 πόντους.

Σαμπντόρια-Μπολόνια 1-2

Παρά την παραδοχή ενός γκολ για τον 41ο συνεχόμενο αγώνα, η Μπολόνια κατάφερε να κάνει μια μεγάλη αναστάτωση και να περάσει τη Sampdoria 2-1. Ο Thorsby έδωσε στους οικοδεσπότες το προβάδισμα στο 7ο λεπτό, με τον Reggini να στέλνει ακούσια την μπάλα στο δίχτυ της ομάδας του για την ισοπαλία 1-1 της Μπολόνια σε 44 ‘. Λίγο μετά την επανέναρξη, ο Ορσολίνι σκόραρε για να ανατρέψει την ομάδα του Μιχαίλοβιτς και να αντέξει την πίεση για το υπόλοιπο του δεύτερου ημιχρόνου για 2-1.