Ιταλία – Βοσνία / Ερζεγοβίνη 1-1 SDNA

Η Ιταλία έπρεπε να ισοσταθμίσει για να αποφύγει την ήττα από τη Βοσνία (1-1) και οι Κάτω Χώρες νίκησαν την Πολωνία (1-0) τη 2η ημέρα του πρώτου αγώνα του Εθνικού Συνδέσμου.

Μια Squadra Azzurra, χωρίς μερικούς βασικούς παίκτες, έδωσε τη Βοσνία 1-1 στον Artemio Franchi για το Group1 στην πρώτη κατηγορία του Nations League. Η Ιταλία είδε τον αντίπαλό τους να έχει ένα γκολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με τον Χόντζιτς, ενώ ο επικεφαλής του Ινζινέ είχε το ίδιο τέλος. Μετά από ένα κόρνερ και μια κεφαλιά, ο Ντζέκο άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό για την ομάδα του Ντούσαν Μπάιβιτς, αλλά το 0-1 έμεινε για μόλις 10 λεπτά καθώς ο Σένσι με ένα σουτ στην περιοχή που αντιμετώπισε, έκανε το τελικό 1-1 Στον άλλο αγώνα για την ίδια ομάδα, οι Κάτω Χώρες με ένα γκολ από τον Μπέργκουιν της Τότεναμ νίκησαν με 1-0 την αντίσταση της Πολωνίας στο Άμστερνταμ.