Μπάγερν – Σάλκε 8-0: Ονειρευτείτε την ομάδα του Flick – Γερμανία

Η ομάδα του Hansi Flick ήταν θυελλώδης για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ενάντια στη Schalke και επικράτησε με ένα εκκωφαντικό 8-0 ξεκινώντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φέτος Μπουντεσλίγκα.

Χρειάστηκαν μόνο λίγα λεπτά για να γιορταστεί ο αγώνας Allianz Arena από τους Βαυαρούς για πρώτη φορά, ακόμα κι αν έπαιζαν χωρίς πλήθη στα περίπτερα του Allianz Arena λόγω ενός κοροναϊού. Αυτό συνέβη στο 4ο λεπτό, με τον Gnabri να λαμβάνει ένα εξαιρετικό πέρασμα στον κενό χώρο από τον Kimich και να γυρίζει περίπλοκα στην περιοχή, για να κάνει το 1-0 με ένα φανταστικό σουτ που έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του τέρματος του αντιπάλου.

Στο 5ο λεπτό, ο Rudy έσωσε την ομάδα του από μια δεύτερη παραβίαση του σπιτιού του, απωθώντας τη θέση του Lewandowski μέσω της μικρής περιοχής, με το 2-0 να έρχεται πριν από το τέλος των πρώτων 20 λεπτών, όταν ο Μίλερ τροφοδότησε τον Γκορέκκα και ο δεύτερος εκτέλεσε τον πρώην του ομάδα με συρόμενη βολή από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ο Μπάγερν δεν σταμάτησε να πιέζει και να κυνηγάει ένα άλλο γκολ και αυτό ήρθε στο 31ο λεπτό, όταν μετά από ένα πέναλτι που κέρδισε ο Lewandowski από την Kabak, το μετέτρεψε σε γκολ, για να γράψει το 3-0 και να γίνει ο δεύτερος σκόρερ στην ιστορία της Βαυαρίας με 163 γκολ, αφήνοντας πίσω του το θρυλικό Karl-Heinz Rummenigge με 162.

Η σωστή θέση του σπιτιού του Fermar έσωσε τα Royal Blues από ένα τέταρτο γκολ πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με το 4-0 να έρχεται για τους Βαυαρούς με την καλημέρα του δεύτερου ημιχρόνου. Ο Sane και ο Gnabri βγήκαν στην κορυφή και ο τελευταίος σκόραρε σε ένα άδειο δίχτυ, ενώ στο 59 ‘οι ίδιοι παίκτες ήταν οι πρωταγωνιστές των Βαυαρών που βγήκαν στο πίσω μέρος της άμυνας του Schalke, με τον γερμανό πτέρυγα να κάνει 5-0 να γιορτάζει ένα καπέλο- τέχνασμα.

Ωστόσο, όσοι πίστευαν ότι το προβάδισμα της Μπάγερν θα τελειώσει με την ολοκλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, γρήγορα απορρίφθηκαν, με τους παίκτες Flick να μην αφήνουν το πόδι τους από το αέριο και να συνεχίζουν να εκθέτουν τον Schalke σε κάθε ευκαιρία.

Στα 69 ‘ο Sane έλαβε ένα τεράστιο κάθετο πέρασμα από τον Kimich και με ένα τέλειο μέρος έφτασε στο 6-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα έγινε 7-0, με τον Lewandowski να διασχίζει με ένα τακούνι (!) Και ο Μίλερ να σκοράρει με ένα κομμάτι το σωστό γκολ Νο. 200 με τη φανέλα της Μπάγερν.

Η συνέχεια βρήκε ότι ο Hansi Flick έκανε τρεις συλλεγόμενες αλλαγές για να ξεκουράσει μερικούς από τους λεγόμενους βασικούς παίκτες, με τον Μπάγερν να βρίσκει ακόμα έναν τρόπο να σκοράρει ξανά, με τον νεαρό Musiala να κάνει τον τελικό 8-0 με ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής . στα 81 ‘και γίνετε ο νεότερος σκόρερ στην Μπουντεσλίγκα στην ιστορία της Μπάγερν σε ηλικία 17 ετών και 205 ημερών.

ΤΣΑΝΤΑ: Neuer, Pavar, Zoule, Boateng (72 ‘Richards), Hernandez, Kimich, Gorecka (51’ Tolisso), Gnabri (72 ‘Musilla), Miller (82’ Zirkzi), Sane (72 ‘Kuzans), Levanto

ΤΖΑΛΚ: Ferman, Rudy, Kabak, Istanbul, Ocipka, Serdar (30 ‘Sepf), Bentaleb, Matondo (66’ Raman), Hut, Arit (79 ‘Becker), πασιέντζα (79’ Skrzibski)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ου ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου

Μπάγερν – Σάλκε 8-0 (4 “47” 59 “Gnabri, 19” Gorecka, 31 “penny Lewandowski, 69” Miller, 71 “Sane, 81” Mousiala)