άθλημα

Μπάσκετ – Τσάμπιονς Λιγκ (J6): ​​Ντιζόν κερδίζει αλλά αποκλείστηκε

Στις 19 Ιανουαρίου 2021 στις 8:48 μ.μ.

Μάθιου Γουόρνιερ

Κατά τη διάρκεια του ομίλου 6 του Τσάμπιονς Λιγκ και την τελευταία ημέρα, το Νεκροταφείο Κεράβνος (44-79) δεν θα δει τα στάδια νοκ-άουτ του τουρνουά Ντιζόν.

Η μοίρα της είναι εκτός χεριού για τη Ντιζόν. Όταν ο Κεράβνος κινείται στο έδαφος των Κυπρίων, Το JDA έπρεπε να κερδίσει, περιμένοντας μια νίκη για τον Nimbur εναντίον της Bursa. Οι παίκτες του Laurent Legnim είχαν ένα μερίδιο στη συμφωνία σε ένα εφάπαξ παιχνίδι διευθέτησης το πρώτο τρίμηνο. Στην πραγματικότητα, στα πρώτα δέκα λεπτά, η ομάδα του Μπράντον Ρόσελ (12 βαθμοί) έθεσε κάποιες ανησυχίες για την Ντιζόν, ωστόσο, οι οποίες μπόρεσαν να διευρύνουν το χάσμα σε πέντε βαθμούς. Το παιχνίδι άλλαξε καθώς ο Keravnos έχασε την επίθεση, τελειώνοντας με μόλις 34% απόδοση σκοποβολής. Έχει σημειώσει λιγότερους από δέκα πόντους σε καθένα από τα τελευταία τρία τέταρτα.

Ο Νίμπουργκ δεν έκανε χάρη στον Ντιζόν

Σχεδόν χωρίς εξαναγκασμό, Το JDA διεύρυνε το χάσμα μεταξύ των ομοίων των Hans Vanvijn (22 πόντοι, 10 ριμπάουντ), Chase Simon (14 πόντοι) και David Holston (12 πόντοι). Ο Ντιζόν, ο οποίος οδήγησε δεκατέσσερα στο ημίχρονο στο ημίχρονο, δεν εγκατέλειψε την παραμικρή ελπίδα ότι ο Κεράβνος θα μπορούσε να επιστρέψει, πλησιάζοντας 20 βαθμούς πίσω από τα τελευταία δέκα λεπτά. Στο τέλος, οι Βουργουνδίοι κέρδισαν (44-79) με 35 πόντους πριν βιώσουν λίγα λεπτά άγχους περιμένοντας το αποτέλεσμα μεταξύ Nimbur και Bursa. Αλλά το τσεκούρι έπεσε, και στο τέλος του αγώνα οι Τούρκοι έκαναν τη διαφορά (97-103). Καθώς η ομάδα έπεσε εναντίον των Γερμανών και των Τούρκων σε αυτό το σημείο, Η Dijon βρίσκεται στην τρίτη θέση, ξεπερνώντας ένα ρεκόρ όπως οι ανταγωνιστές της.

READ  Διαγωνισμός: PSG / Breast, Broadcast, Commentary and Reprint