Νέα και όμορφη Βαρκελώνη! – Ποδόσφαιρο – Ισπανία

Μπαρτσελόνα από το… μισό στο ντεμπούτο του Kuman.

Οι Καταλανοί μπήκαν στο νέο πρωτάθλημα με τέσσερις, με το εμπόδιο του Βιγιαρεάλ να αποδεικνύεται πολύ χαμηλό για αυτούς (4-0) στο “Camp Nou” και έτσι ξεκίνησε τη σεζόν του ολλανδού προπονητή στον πάγκο του.

Ουσιαστικά, όλα κρίθηκαν από το πρώτο μέρος στο οποίο η Φάτι ήταν εξοργισμένη. Ο νεαρός άσος ήταν όλα τα χρήματα για τους οικοδεσπότες και με δύο γκολ (15 ‘, 19’) συν μια ποινή νίκης (σκόραρε ο Μέσι) σε 35 ‘, έκρινε νικητής νωρίς. Το άλλο γκολ ήρθε με ένα δικό του γκολ από τον Frantithco Torres.

Ο 18χρονος άσος έδειξε το δρόμο για νίκη σχετικά νωρίς, βροντώντας τον Asenjo με μια θέση, αφού ο Jordi Alba γύρισε από τα αριστερά, σε μια επίθεση που ξεκίνησε από μια μακρά μπάλα από την άμυνα. Ο δεύτερος στόχος ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα, με τους Καταλανούς να βρίσκουν… αφεντικά τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι είχαν εμφανιστεί. Ο Coutinho μετέφερε την μπάλα και την έδωσε στην περιοχή για τον Fati που δημιούργησε άνετα και όμορφα.

“In” και στο τρίτο γκολ ήταν η Fati. Αφού συνεργάστηκε με τον De Jong, μπήκε στην περιοχή και είδε τον Gaspar να τον χτυπάει σχεδόν έξω. Ο Μέσι έφτασε στο 3-0 στο ρελαντί, σε μια εκτέλεση που θα μπορούσε να είχε μπλοκαριστεί από τον Ασένιο και χωρίς υπερβολή όλα κρίθηκαν εκεί.

Από τα πόδια του σούπερ σταρ της Αργεντινής ήρθε το 4-0, χωρίς να χρειάζεται ένας σκόρερ. Η μπάλα του για Busquets, τελικά παραλήφθηκε από τον Frantizko Torres ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δίχτυ της ομάδας του. Έχοντας αφήσει το πόδι από το αέριο και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπαρτσελόνα έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο, αντιμετωπίζοντας μια ομάδα που είχε παραδοθεί.