άθλημα

Νίκη στο Βέλγιο, σκοράρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο, η Τουρκία συμμετέχει στο τι πρέπει να θυμάστε από την τρίτη ημέρα

Ο Rist Cristiano Ronaldo τελειώνει τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς να σκοράρει

Η Πορτογαλία φοβάται εναντίον του Λουξεμβούργου ως μέρος του προκριματικού του Παγκοσμίου Κυπέλλου το απόγευμα (3-1). Όπως συνήθως όταν υποφέρουν, οι Λουσιδάνοι βασίζονται στην αναπόφευκτη βαθμολογία τους.

Ενάντια στο Λουξεμβούργο, ο πρώην παίκτης της Ρεάλ Μαδρίτης επέτρεψε στην ομάδα του να εκμεταλλευτεί το σκορ ευχαριστώντας τους για μια απεργία με το δεξί πόδι (50ος). Έτσι τερμάτισε τη σειρά χωρίς να σκοράρει σε τέσσερις συνεχόμενους αγώνες. Ένα ρεκόρ που σίγουρα τα πηγαίνει καλά για τον επιθετικό της Γιουβέντους, ο οποίος στερήθηκε ένα γκολ αργά στο παιχνίδι εναντίον της Σερβίας στις 27 Μαρτίου (2-2).

Χάρη σε αυτόν τον στόχο, ο Ballon d’Or πέτυχε το 103ο του ρεκόρ πέντε φορές σε μια φανέλα της Selena. Έτσι πλησιάζει σταδιακά το πλήρες ρεκόρ των στόχων επιλογής που κατέχει η Ιρανική Ημέρα Αλί (109). Άλλα σκορ της συνάντησης περιλαμβάνουν τον Ντιέγκο Τζότα και τον Τζόαο Παλίνχα για την Πορτογαλία και τον Λουξεμβούργο Γκέρσον Ροντρίγκεζ.

Μετά την ισοπαλία (1-1) εναντίον της Τσεχικής Δημοκρατίας το περασμένο Σάββατο, οι Κόκκινοι Διάβολοι έπρεπε να ανταποκριθούν στη Λευκορωσία. Εχει γίνει. Στο περιορισμένο πλήθος, το Βέλγιο κέρδισε συχνά με σκορ 8 έως 0. Η Michi Badshuai άνοιξε το σκορ με το 22ο γκολ του παιχνιδιού, με απεργία αριστερού ποδιού (14η). Ο πρώην παίκτης της Olympic de Marseille σημείωσε το ένατο γκολ στους επτά τελευταίους διεθνείς του αγώνες.

Τρία λεπτά αργότερα, ο μέσος του clubbrook Hans Vanagan επιδείνωσε το σκορ και σημείωσε το πρώτο του γκολ για το Βέλγιο (17ος). Αυτή την Τρίτη μοιάζει με μια πρεμιέρα το βράδυ, επειδή ο Leandro Trossard έκανε τα δίχτυα να τρέμουν για πρώτη φορά με την επιλογή του, λίγο πριν από το ημίχρονο (38η). Ο Jeremy Toku (42ος), ο Dennis Breit (49ος) και ο Christian Pentake (70ος) παρευρέθηκαν επίσης στο πάρτι.

READ  Ιωνικός - Παναθηναϊκός: Η «πράσινη» ομάδα είναι γεμάτη εκπλήξεις

Χάρη σε αυτήν τη νίκη, οι Βέλγοι έχουν το 23ο παιχνίδι στη σειρά χωρίς να χάσουν στον προκριματικό γύρο του Παγκοσμίου Κυπέλλου (19 νίκες, 4 ισοπαλίες). Η τελευταία ήττα των Red Devils ξεκινά τον Οκτώβριο του 2009 εναντίον της Εσθονίας (2-0).

Η Τουρκία παίρνει τα πόδια της στο χαλί, η Ολλανδία ξετυλίγεται

Η Τουρκία μπορεί να αναστατωθεί. Μετά τις νίκες εναντίον της Ολλανδίας (4-2) και της Νορβηγίας (0-3), η ομάδα του Ozan Kabak φαινόταν αήττητη. Ωστόσο, δέχτηκαν ισοπαλία εναντίον της Λετονίας σε ένα εντελώς τρελό παιχνίδι (3-3). Ωστόσο, οι άντρες της Cenol Cannes διευκολύνθηκαν. Αφού ο Kenan Karaman (2ος) άνοιξε το σκορ, οι Τούρκοι ευχαρίστησαν τον παίκτη της AC Milan, Hakan Salhanoslu (33ος). Αλλά οι Λετονίοι επέστρεψαν για να σκοράρουν μέσω του Savalneix (35ος) και του Ultriquis (58ος).

Χατ-τρικ εναντίον της Ολλανδίας την πρώτη ημέρα του προκριματικού γύρου, Ο Μπρουκ Γιλμάς πίστευε ότι η επιλογή της ήταν καταφύγιο, χάρη στη συνειδητοποίηση ότι το πρόστιμο (52ο). Αλλά 27 λεπτά αργότερα, η Iconics ισοφάρισε με τη Λετονία (79η).

Αυτή η ισορροπία για την Τουρκία ωφελεί τους Ολλανδούς. Ταυτόχρονα, η ομάδα του Φράνκι ντε Τζονγκ κέρδισε εύκολα εναντίον του Γιβραλτάρ (0-7). Ο Στίβεν Περγούις εξερράγη στη ροκ κλειδαριά στη μέση (41ος). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Κάτω Χώρες εμφανίστηκαν. Κατά τη διάρκεια αυτών των πλέι οφ, ο Luke de Jong σημείωσε το τρίτο του γκολ σε τρία παιχνίδια (55ος). Ας ελπίσουμε ότι τα πορτοκάλια συνέχισαν να επιτίθενται εναντίον της άμυνας του Γιβραλτάρ σε μια γωνία. Χτύπησαν τρεις φορές σε τέσσερα λεπτά. Ο Μέμφις Ντέμπυ (61ος), ο Τζιόρτζινο Βιτνλόλντ (62ος) και ο νεαρός Ντόνιελ Μαλόνε (64ος) είχαν τη δυνατότητα να κάνουν τις επιλογές τους.

Ο Tony van de Peek μπήκε στο παιχνίδι στο 77ο λεπτό για να σκοράρει το έκτο γκολ του παιχνιδιού, προτού ο παίκτης της Olympic Leonois Memphis Debay έκανε το σκορ χειρότερο.

Η Κροατία συνεχίζει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, νικώντας τη Ρωσία

Οι Κροάτες, που έχασαν από τη Σλοβενία ​​την πρώτη ημέρα (0-1) αυτού του προκριματικού γύρου, έκτοτε ανέβηκαν τη γραμμή. Μετά τη νίκη εναντίον της Κύπρου το περασμένο Σάββατο (1-0), τα Βαλκάνια νίκησαν τη Μάλτα με δύναμη (3-0). Μετά από ένα αργό πρώτο μισό του παιχνιδιού, οι άντρες του Slotko Talik τόνισαν στη συνέχεια το παιχνίδι τους. Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ivan Perisic, ο Luka Modric και ο Josip Breccal σημείωσαν ο καθένας ένα γκολ για να επιτρέψουν στην ομάδα τους να κερδίσει.

Χάρη σε αυτήν την επιτυχία, ο Watreny ηγείται της ομάδας τους. Προς έκπληξη όλων, η Ρωσία έχασε από τη Σλοβακία (2-1). Ο αμυντικός της Μίλαν Μιλίν Σκιέιερ άνοιξε το σκορ για τη Σλοβακία (38ος). Αλλά η ομάδα του Αλεξάντερ Γκόλοφ δεν είπε την τελευταία λέξη, εξισορροπημένη από τον Μάριο Φερνάντεζ (71η). Τέλος, ο Robert Mack έδωσε την επιλογή του τρία λεπτά αργότερα (74ος). Με αυτήν τη νίκη, οι Σλοβάκοι έχουν έναν βαθμό περισσότερο από την Κροατία και τη Ρωσία στην τρίτη θέση του συγκροτήματος. Τι πρέπει να επιτρέπεται να ονειρεύεται.

Η Κύπρος πνίγηκε τη Σλοβενία

Τίποτα δεν συνέβη ακριβώς στον John Oblock και σε άλλους. Οι Σλοβένοι, που είχαν ήδη κυριαρχήσει στη Ρωσία το περασμένο Σάββατο (2-1), εξεπλάγησαν από την Κύπρο (1-0). Αβλαβείς και χωρίς ιδέες, οι παίκτες της Illicic τιμωρήθηκαν από τον Aionis Pitasol, τον παίκτη που σημείωσε το πρώτο γκολ των Κυπρίων σε αυτόν τον προκριματικό γύρο (42ος) από τον Apollon Limazol. Απογοητευτική απόφαση για τους Δράκους που δεν έχουν αγωνιστεί σε διεθνή διαγωνισμό από το 2010.