άθλημα

Παρακολούθηση για Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ – Βαριά ήττα για Λέστερ – Δείτε τους στόχους

Διαδοχικά … κανόνια στην Αγγλία και την Πρέμιερ Λιγκ στο πλαίσιο του 4ου αγώνα με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ να γνωρίζει ιστορικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς. Και αν ο ένοχος στο απίστευτο 1-6 της United ήταν η Τότεναμ, η αλήθεια είναι ότι κανείς δεν πίστευε ότι η Άστον Βίλα, η οποία σώθηκε στο τελευταίο παιχνίδι πέρυσι επειδή ο Γουότφορντ έχασε από την αδιάφορη Άρσεναλ, δεν θα κέρδισε μόνο τον τίτλο, αλλά αυτός θα την ανταμείψει με 7 γκολ!

Σε έναν απίστευτο αγώνα που κρίθηκε στην πρώτη μισή ώρα Τότεναμ πέρασε σαν σιφόνι από την έδρα της Γιουνάιτεντ που έκανε το λάθος να ηγηθεί μόλις στο 2 ‘με την ποινή του Φερνάντεζ που κέρδισε στα 30 δευτερόλεπτα από την έναρξη του αγώνα από τον Martial – η Tottenham στο 7’ είχε καταφέρει 1 -2 (!), Στο 30ο λεπτό ο Martial έστειλε, στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-4 και το τελικό 1-6 τα λέει όλα.

Αδιανόητο, εξωφρενικό, σουρεαλιστικό. Οι πρωταθλητές του Jurgen Klopp στο Λίβερπουλ συντρίφθηκαν εντελώς από μια ονειρική Aston Villa, υπέστη επτά (7-2) και τη βαρύτερη ήττα τους στην Πρέμιερ Λιγκ! Άρα δεν είναι ψέμα, αλλά είναι αλήθεια, ακόμη και σουρεαλιστικό. Όπως ήταν όλη η εξέλιξη του παιχνιδιού στο “Villa Park”, όπου ένας παίκτης (σούπερ Ollie Watkins) κατάφερε να σκοράρει ένα hat-trick εναντίον της Λίβερπουλ μετά από 10 χρόνια, όπου η άμυνα της έζησε την πιο εφιάλτη νύχτα και δεν μπόρεσε να πάρει μαζί χάος, όπου οι χωρικοί παρουσίασαν την πιο ονειρική τους εκδοχή.

Ο Οπλοστάσιο έφτασε στην τρίτη νίκη της σεζόν με πολύ άγχος, καθώς επικράτησε με 2-1 στο Σέφιλντ. Οι Λονδρέζοι δεν έκαναν μια πειστική εμφάνιση, ωστόσο πήραν αυτό που ήθελαν, χάρη στην εξαιρετική απόδοση του Pepe, ο οποίος μπήκε στο 58ο λεπτό και άλλαξε τη ροή του αγώνα. Στο κάτω μέρος της κατάταξης βρίσκεται ο Σέφιλντ, ο οποίος … έσπασε το ρόδι, σημειώνοντας το πρώτο γκολ της σεζόν.

READ  Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: "Basimo" για πρώην παίκτες ... - Sportdog.gr - Sports News | Νέα

Ο αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, Λέστερ, υπέστη βαριά ήττα από τη Γουέστ Χαμ (0-3) χάνοντας τους πρώτους πόντους της φέτος