άθλημα

Πρόσκληση – Προσόντα. Η Σλοβακία και η Κροατία επιστρέφουν στον Όμιλο H των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Ο ηγέτης του Ομίλου Η Ρωσία υπέστη την πρώτη ήττα του στη Σλοβακία (1-2). Ο νικητής της Μάλτας, Κροατία (3-0) βρίσκεται στο προβάδισμα. Ο προπονητής της Ρωσίας Στάνισλαβ Τέτσεφ ισοπέδωσε τη νίκη του Σαββάτου με 2-1 επί της Σλοβενίας στα ίδια έντεκα, αλλά δεν είχε το ίδιο αποτέλεσμα. Οργισμένος, αντικατέστησε έναν παίκτη που έφερε ένα διάλειμμα (Mostowai) στο 65ο λεπτό. Οι παίκτες του έχασαν πολλές πιθανότητες (ένα ελεύθερο λάκτισμα μεγάλης απόστασης δίπλα στον Γκόλοβιν, 2ος · ο καπετάνιος του Μάριο Φερνάντεζ, 44ος · έχασε πρόσωπο με πρόσωπο από τον Τζιόμπα για την 66η Κούσιτς) · Πριν από το διάλειμμα σημείωσαν ένα γκολ (κεφαλίδα σεναρίου από μία γωνία, 38η), ένα άλλο μετά από έναν ισοσταθμιστή από τον Φερνάντες (71ος), Ρόμπερτ Μακ (74ος), ο οποίος πέρασε την άμυνα πολύ εύκολα. Διαβάστε περισσότερα Πρόγραμμα, αποτελέσματα και ταξινόμηση της ομάδας Η Ο Modric συνέβαλε στη νίκη της Κροατίας Στην άλλη συνάντηση, η Κροατία, η οποία είχε ξεκινήσει τα προκριματικά με ήττα από τη Σλοβενία ​​(0-1), συνέχισε την ανάκαμψή της, νικώντας τη Μάλτα (3-0), η οποία ήταν μια υπέροχη ισοπαλία στη Σλοβακία (2- 2). Η διαφορά έγινε στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη αποκλειστικά σε αυτούς που μπήκαν. Ο Perisic άνοιξε το σκορ σε ένα σταυρό από τον Parisic (62ο). Ο Motric διπλασίασε το πέναλτι (76ο) και ο Breccalo σημείωσε με την προσφορά Perisic (90ος). Την προηγούμενη ημέρα, Η Κύπρος εξέπληξε τη Σλοβενία ​​(1-0). Σταδιακά, όλα είναι κλειστά και ιδιαίτερα σφιχτά. Η Κροατία και η Ρωσία έχουν 6 βαθμούς, έναν περισσότερο από τη Σλοβακία, δύο περισσότερους από την Κύπρο και τρεις περισσότερους από τη Σλοβενία.