Σεμέδο, Ρονάλντο και Πορτογαλία 7-0!

Με τον Ruben Semedo στο αρχικό του ΧΙ, η Πορτογαλία νίκησε την Ανδόρα 7-0 στο φιλικό που έλαβε χώρα στο Ντα Λουζ της Λισαβόνας.

Το κέντρο της Ολυμπιακού πήρε μια βασική φανέλα από τον Fernando Santos και έμεινε στο γήπεδο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Στην πραγματικότητα, προήχθη πολλές φορές στην περιοχή της Ανδόρας και προσπάθησε να σκοράρει με μια κεφαλίδα.

Ο Πορτογάλος ομοσπονδιακός προπονητής απέδειξε στην πράξη την εμπιστοσύνη του στον κεντρικό αμυντικό του Ολυμπιακού, ο οποίος έχει κάνει άλματα από τότε που έφτασε στο μεγάλο λιμάνι. Ο 26χρονος έχει εξελιχθεί με τη βοήθεια του Pedro Martins, έχει βελτιωθεί και θεωρείται πλέον μέρος της εθνικής ομάδας της χώρας του. Μια μεγάλη επιτυχία για τον Ruben Semedo, ο οποίος ανταμείβεται για τις εξαιρετικές του επιδόσεις με την κόκκινη και λευκή φανέλα στην Ελλάδα και την Ευρώπη.

Όσον αφορά το παιχνίδι, η ομάδα του Fernando Santos δεν αντιμετώπισε καθόλου προβλήματα ενάντια στην αδύναμη Ανδόρα και έφτασε άνετα στη νίκη. Ο Neto άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι συνδυάστηκαν ωραία, ο Sergio Oliveira ισοφάρισε με τον συμπαίκτη του και πυροβόλησε με αριστερά για 1-0.

Στο 29ο λεπτό, ο Nelson Semedo γύρισε από τα δεξιά και ο Paulinho έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ της Ανδόρα για 2-0. Λίγο πριν από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Σάντος έριξε τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο γήπεδο και απέκλεισε τον Νέτο.

Ο σούπερ σταρ της Γιουβέντους χρειάστηκε μόλις 11 λεπτά για να “εξυπηρετήσει” τον Σάντσεζ για το 3-0. Το αστέρι της Big Lady έκανε μια τρομερή ντρίμπλα και άνοιξε την μπάλα στον συμπαίκτη του, ο οποίος δεν είχε καμία δυσκολία να σκοράρει με ένα ωραίο σουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Paulinho σκόραρε για δεύτερη φορά στον αγώνα. Ο Ρούι έκανε το σταυρό από αριστερά και η Μπράγκα προς τα εμπρός με μια ισχυρή κεφαλιά νίκησε τον τερματοφύλακα της Ανδόρας, κάνοντας 4-0 για τους οικοδεσπότες.

Στο 76ο λεπτό, η Γκαρσία σημείωσε ένα δικό της γκολ για να κάνει 5-0 για την Πορτογαλία, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο 85ο λεπτό να ανεβάζει το σκορ σε 6-0. Το τελικό 7-0 σχηματίστηκε το 88 ‘από τον Joao Felix.

Ακολουθησε το στο ειδήσεις Google και να είστε ο πρώτος που θα γνωρίζει όλα τα νέα