Τα αποτελέσματα των Μαδριστών καλούνται από τις επιλογές τους

Δεκατρείς παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης έχουν προσκληθεί από τις επιλογές τους. Οι Warren, Benzema, Modric, Cordois, Harm, Alaba, Cruz, Rodrigo και Lunin ολοκλήρωσαν τους δύο φίλους τους, ενώ οι Valverde, Casemiro, Milito και Vinicius Jr. έπαιξαν σε δύο προκριματικούς στο Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κατάρ.

Γερμανία-Δανία (1-1)
Γερμανία-Λετονία (7-1)
Ο Κρουζ προσκλήθηκε στη φιλία της Γερμανίας παρά στο ευρώ. Καθώς ο μέσος έπαιξε 90 λεπτά, η επιλογή του έσπασε τη Lasvia στην αρένα του Ντίσελντορφ Esprit. Πριν από αυτό, οι Γερμανοί είχαν συμφωνήσει να ισοπαλία εναντίον της Δανίας, σε μια συνάντηση Μαδρίτη Δεν παίζει.

Γαλλία-Ουαλία (3-0)
Γαλλία-Βουλγαρία (3-0)
Η γαλλική επιλογή κέρδισε τον δεύτερο αγώνα προθέρμανσης για το ευρώ στο State de France εναντίον της Βουλγαρίας. Ο Benzema έπαιξε στα πρώτα 41 λεπτά και ο Varane έπαιξε ολόκληρο το παιχνίδι. Πριν από αυτό, η Γαλλία γιόρτασε τη νίκη της εναντίον της Ουαλίας στο Alliance Stadium της Νίκαιας, γιορτάζοντας την επιστροφή του Benzema στην επιλογή και παίζοντας ολόκληρο το παιχνίδι.

Κροατία-Αρμενία (1-1)
Βέλγιο-Κροατία (1-0)
Η Motric συμμετείχε και στους δύο αγώνες της Κροατίας. Πρώτον, έπαιξε στην πρώτη ισοπαλία 45 λεπτών εναντίον της Αρμενίας, και πριν από αυτό, στη δεύτερη, έπαιξε 60 λεπτά από το Βέλγιο από τους συμπαίκτες του Cordois και Risk.

Αγγλία-Αυστρία (1-0)
Αυστρία-Σλοβακία (0-0)
Ο Άλαμπα έπαιξε δύο φιλίες με την Αυστρία. Στον πρώτο αγώνα, εναντίον της Αγγλίας, ο αμυντικός της Μαδρίτης έπαιξε στα πρώτα 71 λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο εναντίον της Σλοβακίας.

Βέλγιο-Ελλάδα (1-1)
Η βελγική ομάδα υπέστη ζημιά από τον Cortois στα κλουβιά ενάντια στην Κροατία του Modri ​​και τα τελευταία 10 λεπτά. Στον πρώτο αγώνα προθέρμανσης, το Βέλγιο έφερε ισοπαλία χωρίς και τα δύο εναντίον της Ελλάδας Μαδρίτης.

Ουκρανία-Βόρεια Ιρλανδία (1-0)
Ουκρανία-Κύπρος (4-0)
Η Ουκρανία νίκησε δύο από τους φίλους τους πριν από το ευρώ. Πρώτον, νίκησαν τη Βόρεια Ιρλανδία στο Στάδιο Dinibro και δεύτερον εναντίον της Κύπρου στο Metallist Stadium. Ο Lunin δεν παρευρέθηκε σε καμία συνάντηση.

Βραζιλία-Ισημερινός (2-0)
Παραγουάη-Βραζιλία (0-2)
Η Βραζιλία ηγείται της ομάδας της Νότιας Αμερικής στα προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κατάρ μετά τις νίκες τους έναντι του Εκουαδόρ (2-0) και της Παραγουάης (0-2). Ο Casimiro και ο Milito έπαιξαν και οι δύο 90 λεπτά στο παιχνίδι, ενώ ο Vinicius Jr. δεν μπήκε στο παιχνίδι.

Ουρουγουάη-Παραγουάη (0-0)
Βενεζουέλα-Ουρουγουάη (0-0)
Ο Valverde έπαιξε πλήρως σε δύο προκριματικούς για την ομάδα της Νότιας Αμερικής εναντίον της Παραγουάης, στο Σενάριο Στάδιο στο Μοντεβιδέο και ενάντια στη Βενεζουέλα στο Κεντρικό Πανεπιστημιακό Ολυμπιακό Στάδιο στο Κατάρ. Και οι δύο αγώνες έληξαν με ισοπαλία.

Βραζιλία U-23-Πράσινο Ακρωτήριο U-23 (1-2)
Σερβία U-23-Βραζιλία U-23 (0-3)
Ο Ροντρίγκο έπαιξε σε δύο αγώνες προετοιμασίας με την Ολυμπιακή ομάδα της Βραζιλίας, δύο εκ των οποίων πραγματοποιήθηκαν στο Στάδιο Partisan στο Βελιγράδι. Κατ ‘αρχάς, η Βραζιλία έχασε από το Πράσινο Ακρωτήριο και ο επιθετικός αποβλήθηκε μετά από 63 λεπτά παιχνιδιού. Δεύτερον, ο επιθετικός εισήλθε στο δεύτερο μισό ενός πλήθους που κέρδισε την επιλογή του εναντίον της Σερβίας.