άθλημα

Το Βέλγιο και οι Κάτω Χώρες αποδίδουν καλύτερα, ενώ η Πορτογαλία έχει καλύτερη απόδοση

Η εκδίκηση πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8-0) εναντίον της Λευκορωσίας την τρίτη ημέρα του Βελγίου που προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022. Οι Κάτω Χώρες είχαν επίσης διασκέδαση (0-7) εναντίον του Γιβραλτάρ, ενώ η Πορτογαλία αγωνίστηκε να νικήσει το Λουξεμβούργο (1-3). .

Αυτή είναι η βραδιά των καρτών σε αυτή την τρίτη ημέρα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Τέσσερις ημέρες μετά την ισοπαλία στο δρόμο προς την Τσεχική Δημοκρατία (1-1), το Βέλγιο δεν περιέγραψε τις πυρηνικές λεπτομέρειες, εντός έδρας, η Λευκορωσία σημείωσε 8 με 0.

Χάρη σε έξι διαφορετικά σκορ, συμπεριλαμβανομένων των στηριγμάτων των Leandro Trozart και Hans Wanagan, αλλά το ρεκόρ του παίκτη Rennes, Jeremy Toku, οι Red Devils πήραν το προβάδισμα με 7 πόντους στο Group E. Στο Louvain, παρά τα υπόλοιπα αστέρια του Kevin de Bruyne και του Romelu Lukaku, το Βέλγιο έδωσε μια πραγματική επίδειξη και έδειξε όλες τις επιθετικές ικανότητές του. Στην άλλη αφίσα του Ομίλου Ε, η Ουαλία σημείωσε καθυστέρηση τριών πόντων έναντι του γκολ του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τζέιμς Τζέιμς, εναντίον της Τσεχίας.

Λουξεμβούργο Πορτογαλικά Justal

Το άλλο φύλλο της βραδιάς έγινε από την Ολλανδία, η οποία ήρθε εύκολα στο τέλος του Γιβραλτάρ (0-7). Χάρη στον Steven Perquis, το Memphis DePay διπλασιάζεται ιδιαίτερα σε μια συνάντηση όπου οι Ολλανδοί περίμεναν μέχρι το 41ο λεπτό για να ανοίξουν τον μετρητή.

Παρά την απογοητευτική ισοπαλία (3-3) εντός έδρας έναντι της Λετονίας, η Τουρκία εξακολουθεί να ηγείται του Group G. Ο Purak Yalmas σημείωσε 3-1 για τους Τούρκους, αλλά οι Λετονίοι έδειξαν μεγάλη αντίθεση στο να απαιτήσουν το πρώτο σημείο αυτής της προκριματικής εκστρατείας. Στην τελευταία αφίσα αυτής της ομάδας, η Νορβηγία κέρδισε στο Μαυροβούνιο, με γκολ που υπογράφηκε από τον Αλέξανδρο Σαρλότ στην πρώτη περίοδο (35η). Έτσι, η Earling Holland έχει μηδενικά γκολ σε τρία παιχνίδια.

READ  Ο Ολυμπιακός κέρδισε το παιχνίδι και ο Μπαρτζόκας παίκτες του EuroLeague

Η Πορτογαλία αγωνίστηκε εναντίον του Λουξεμβούργου, αλλά κατάφερε να βγει (1-3). Στο 30ο λεπτό, η πορτογαλική ομάδα στηρίχθηκε στα δυνατά της στην επίθεση, με τους Diego Jotta και Cristiano Ronaldo. Ο 103ος στόχος επιλογής για το CR7 επέτρεψε στην Πορτογαλία να διατηρήσει την πρώτη θέση στον Όμιλο Α έναντι της Σερβίας, η οποία είχε προηγουμένως νικήσει το Αζερμπαϊτζάν (1-2).

Στον Όμιλο Η, η Κύπρος προκάλεσε λίγο αναταραχή με νίκη εντός έδρας (1-0) επί της Σλοβενίας. Η Κροατία και η Ρωσία βρίσκονται στην πρώτη θέση με έξι πόντους μετά από τρεις ημέρες. Οι παίκτες της Luca Modric, που σκόραρε από το πέναλτι την Τρίτη, κέρδισαν εντός έδρας (3-0) εναντίον της Μάλτας. Ο Κολοβίν και η οικογένειά του έπεσαν στο έδαφος στη Σλοβακία (2-1).