άθλημα

Dompur de Keravnos, Dijon βγαίνει από τον αγώνα

Ο Mathieu WARNIER κυκλοφόρησε την Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021 στις 8:48 μ.μ.

Λόγω της νίκης της Bursa επί του Nimburg, ο Djon αποχώρησε από το Champions League παρά την πρωτοποριακή νίκη επί του Keravnos (44-79).

Η μοίρα του είναι εκτός χεριού για τη Ντιζόν. Το JDA, το οποίο είχε ταξιδέψει στο έδαφος των Κυπρίων του Κεράβνου, έπρεπε να κερδίσει ενώ περίμενε νίκη για τον Nimbur εναντίον της Προύσας. Οι παίκτες του Laurent Legnim συμμετείχαν στη συμφωνία κατά τη διάρκεια ενός αγώνα που έληξε στο πρώτο τρίμηνο. Στην πραγματικότητα, στα πρώτα δέκα λεπτά, οι συμπαίκτες του Brandon Rosalyn (12 πόντοι) έθεσαν κάποιες ανησυχίες στον Ντιτζόνο, αν και κατάφεραν να επεκτείνουν το χάσμα των πέντε πόντων. Το παιχνίδι αποδείχθηκε άψογο παιχνίδι για τα τροχόσπιτα, που τελείωσε με μόλις 34% ικανότητα σκοποβολής, χτυπώντας μόλις κάτω από δέκα πόντους σε καθένα από τα τελευταία τρία τέταρτα.

Ο Νίμπουργκ δεν έκανε χάρη στον Ντιζόν

Σχεδόν χωρίς εξαναγκασμό, το JDA διεύρυνε το χάσμα μεταξύ των φιλοδοξιών των Hans Vanvijn (22 πόντοι, 10 ριμπάουντ), Chase Simon (14 πόντοι) και David Holston (12 πόντοι). Ο Ντιζόν, ο οποίος πήρε το προβάδισμα σε δεκατέσσερα μήκη στο ημίχρονο, δεν παραιτήθηκε από την παραμικρή ελπίδα ότι ο Κεράβνος θα μπορούσε να επιστρέψει, κάνοντας 20 πόντους πίσω τα τελευταία δέκα λεπτά. Στο τέλος, οι Βουργουνδίοι κέρδισαν (44-79) με 35 πόντους πριν βιώσουν λίγα λεπτά άγχους περιμένοντας το αποτέλεσμα μεταξύ Nimbur και Bursa. Αλλά το τσεκούρι έπεσε, και στο τέλος του αγώνα οι Τούρκοι έκαναν τη διαφορά (97-103). Ο Ντιζόν, ο οποίος έπεσε στους Γερμανούς και τους Τούρκους σε αυτό το ομαδικό στάδιο, τερμάτισε τρίτος παρά το ότι είχε ρεκόρ παρόμοιο με τους αντιπάλους του.

READ  Κυρώσεις: Καθυστερημένη απόφαση της Κύπρου ... να κατηγορήσει την Άγκυρα