άθλημα

Martins: “Η στάση του διαιτητή ήταν παράξενη καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα”! (vid) | Τσάμπιονς Λιγκ

Ο Pedro Martins είπε για:

Για τον αγώνα με τη Μασσαλία: Πολλά πράγματα συνέβησαν. Νομίζω ότι ξεκινήσαμε πολύ καλά, μπήκαμε πολύ καλά και είμαστε ικανοποιημένοι με αυτό που επιτύχαμε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, δεν μπήκαμε καθόλου εστιασμένοι και επιπλέον κάναμε ένα πολύ σοβαρό λάθος που προκάλεσε το πέναλτι και το γκολ που δέχτηκε για το 1-1. Πιστεύω ότι σε αυτό το επίπεδο τέτοια λάθη δεν μπορούν να γίνουν επειδή πληρώνετε πραγματικά ακριβά και επίσης δεν ήμασταν καθόλου εστιασμένοι από την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου μέχρι το γκολ. Νομίζω ότι μας κόστισε το αποτέλεσμα.

Για την 3η θέση και διαιτητής: Νομίζω ότι όλα εξαρτώνται από εμάς. Ο αγώνας με τον Πόρτο είναι τελικός, θα τους δώσουμε τα πάντα, γνωρίζοντας ότι έχουμε μια πολύ καλή ομάδα εναντίον μας, ωστόσο το θέλουμε πάρα πολύ, έχουμε τις φιλοδοξίες και την ικανότητα να περάσουμε στο “32” του Europa League και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε.

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σταθώ σε κάτι άλλο. Αν και όλοι γνωρίζουν ότι δεν θέλω να σχολιάσω τις φάσεις της ποινής, επειδή θέλω να τους δω πιο ήρεμα και με περισσότερο χρόνο και πιο ήρεμο, θα ήθελα να σχολιάσω τη γενική συμπεριφορά του διαιτητή σήμερα, ο οποίος έδειξε παράξενη στάση καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Θα ήθελα επίσης να πω ότι σε κρίσιμες φάσεις κατά τη διάρκεια του αγώνα δεν υπήρχαν μπάλες στο γήπεδο. Νομίζω ότι σε μια εκδήλωση τόσο μεγάλη όσο το Τσάμπιονς Λιγκ, αυτό δεν είναι λογικό και ωραίο να συμβαίνει, δεν κάνει καλό στο ποδόσφαιρο και μας κόστισαν από την άποψη του ρυθμού μας, αλλά γενικά ήταν μια κακή εικόνα σε τόσο μεγάλο Εκδήλωση.

READ  Εκλογές, πάρτι, μεγάλα γεγονότα முக்கிய Σημαντικές ημερομηνίες για το 2021 στην Ευρώπη είναι εδώ